iPod touch 1g:
- ako už bolo spomenuté, je to len odľahčená verzia iPhone, až na to že neobsahuje softvér na telefonovanie a mailového klienta, ostatné funkcie sú úplne rovnaké.
- v iPode sú zabudované aplikácie ako Safari, Kalendár, Kalkulačka, Kontakty (aj keď sa odtiaľ nedá telefonovať, slúži to len ako adresár), Hodiny. Ostatné aplikácie sú stiahnuteľné z App Store, kde sa zaregistrujete a môžete sťahovať tzv. Free aplikácie alebo aj aplikácie za ktoré si zaplatíte.
- obrázky sa do iPodov dajú natiahnuť klasicky, tak ako aj videá.
- má o niečo menšie rozmery než iPhone
- kryt sa ľahko doškriabe, je hliníkový, sivý a zvyčajne sa odporúča kúpiť si naň kryt lebo škrabance na ňom neukážu práve najlepšie
- má zabudovanú funkciu 3G a Wifi
- Pamäť: 8/16gb
iPod touch 2g, 3g
Plusy:
* kvalitné spracovanie (žiadne nevalitné vŕzgajúce plasty)
* kvalitný výkon
* výborný odolný displej z minerálneho skla
* multi-touch
* pohybové senzory a snímače
* rýchly a prehľadný OS
* grafické prepracovanie
* veľké možnosti aplikácií a hier
* multimediálne možnosti
* WiFi a TV výstup
Mínusy:
* nekvalitné slúchadlá
* reproduktor s plechovým zvukom
* nemá FM rádio
* možnosť synchronizácie len pomocou iTunes (chýba plná podpora MassStorage)
* zadný kryt je priveľmi náchylný na poškriabanie
* nemožnosť rozšíriť pamäť
* nemá fotoaparát
* chýba interný mikrofón na nahrávanie hlasu, resp. zvuku
Nike+iPod
Nike+iPod je príslušenstvom určeným len pre iPod nano. Nike+iPod po pripojení k iPodu nano a synchronizovaná s chipom v teniskách Nike+ zaznamenáva vzdialenosť a tempo behu a spálené kalórie. Informácie sa násladne dajú uploadovať na stránke Nike+. Vo svete bolo toto príslušentvo predstavené 23. mája 2006 a na Slovensku 16.4.2007
iPod nano
iPod nano 1. generácie - iPod nano 1g
iPody sa sústreďovali na rozmery. Pri iPode nano prvej generácie to sú rozmery: 40x90x6,9 mm.
Hmotnosť iPodov, a taktiež aj ostatných "hračiek" od Apple je nízka. iPod nano 1g má hmotnosť len 42 gramov, čo je ideálne asi pre každého. Batéria má vysokú výdrž, čo už je pri Apple asi jasné. 14 hodín prehrávania videa je úplne dobré pre každého. V iPode nájdete aj hry, sú tam aj stopky, čím sú iPody známe.
Plusy:
hmotnosť
16-bitový displej
funkcia multi-touch
pamäť - 1gb, 2gb, 4gb
Mínusy:
takmer žiadne :)
Apple iPod nano 2g
iPod-y nano sú vyrobené z hliníka a sú takmer nerozbitné. iPod má vstavanú funkciu multitouch, ktorá umožňuje dotykom prsta ovládať gombíky na iPode.
Telo iPodu je odolné proti poškriabaniu. Má svetlé variácie a pestré farby, má skvelú kvalitu zvuku a podporuje fotografie. Bohužiaľ iPod nano 2g neprehráva videá, čo je riadne mínus. Neobsahuje ani FM rádio, čo kritikov neteší.
iPod shuffle
V januári 2005 bol na trh uvedený iPod shuffle so sloganmi „užite si neistotu“ a „dajte šanci šancu“. Shuffle prvej generácie malo pamäť typu flash, teda nie pevný disk a na trhu boli 512-MB a 1-GB modely. Prehrávač neprehrával formáty Apple lossless a AIFF, pravdepodobne kvôli slabšiemu výkonu procesora. Zároveň nemal displej, takže užívateľ má sťaženú možnosť výberu piesne - buď sú piesne prehrávané postupne (ako to bolo nastavené prostredníctvom iTunes), alebo sú prehrávané v náhodnom poradí (odtiaľ shuffle - v angličtine "miešať"). Shuffe vážil len 22 gramov, mal veľkosť balíčka žuvačiek a bol bielej farby. Rovnako ako ostatné iPody, aj prvý shuffle dokázal pracovať ako externý disk počítača.
V septembri 2006 bola ohlásená nová, druhá generácia, shuffle s kapacitou 1GB. Nový shuffle je výrazne menší, váži už len 15 gramov a pôvodne bol dostupný v striebornej farbe (od januára konca 2007 i v ružovej, oranžovej, zelenej a modrej). Nevýhodou je, že sa nedá jednoducho pripojiť k akémukoľvek počítaču prostredníctvom zabudovaného USB konektora, ako to bolo pri prvej generácii shuffle.
5. septembra 2007 Apple predstavil nové farebné verzie iPodu shuffle: striebornú, zelenú, tyrkysovú, modrú a červenú. Prehrávač zostal inak bez zmien.
Momentálne je na trhu už 3. generácia tohto prehrávača ktorý je dokonca ešte ľahší a menší (približne polovica objemu 2. gen). ovládanie Apple presunuli na slúchadlá. Ďalšou novinkou je povedanie názvu pesničky keď začne hrať, čo je dosť využiteľné hlavne kvôli tomu že shuffle nemá displej.